CZŁONKOWIE

Jego film „Zgoda” otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą reżyserię w Konkursie Głównym 41. MFF w Montrealu. Debiut, „Performer”, został nagrodzony Think:Film Award na Berlinale. Ceniony scenarzysta i pedagog.
Maciej Sobieszczański
Reżyser i scenarzysta, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej i Wajda School w Warszawie.
Współautor pełnometrażowego filmu „Performer”, który zdobył THINK:FILM AWARD na MFF w Berlinie w 2015 roku.
Jego film „Zgoda” otrzymał m.in. nagrodę w sekcji FIRST LOOK na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, nagrodę za najlepszą reżyserię w Konkursie Głównym 41. MFF w Montrealu w 2017 roku. Film dostępny jest na platformie Netflix.
Scenariusz „Brat”, który napisał wspólnie z Grzegorzem Pudą otrzymał nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego dla Najlepszego Scenariusza Europy Wschodniej w międzynarodowym konkursie ScripTeast w 2020 roku. Scenariusz „Wróg”, który napisał wraz z Teresą Czepiec otrzymał nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego w konkursie ScripTeast. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas festiwalu w Cannes w 2021 roku.
Jest wykładowcą PWSFTViT w Łodzi oraz Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Wajda School w Warszawie.
2017 Zgoda (film fabularny)
2015 Performer (film fabularny)
2011 Urodziny (film krótkometrażowy)
Zgoda
Montreal (World Film Festival) Nagroda za reżyserię
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda “Odkrywcze Oko” dla młodego utalentowanego twórcy
Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda “First Look” dla filmu polskiego w fazie postprodukcji
Performer
Lublin (Festiwal “Złote Mrówkojady”) Nagroda w kategorii: Mistrzowie pełnego metrażu
Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda “Think: The Award” w sekcji “Forum Expanded” za “”kreatywne wykorzystanie medium filmowego dla artystycznego uchwycenia i oddania geopolitycznych kontekstów, a co za tym idzie poszerzenia zakresu estetycznych doświadczeń i stymulację zmian w perspektywie ich postrzegania”
Urodziny
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Etiuda & Anima”) Dyplom Honorowy w konkursie “Etiuda” za “udaną adaptację opowiadania Edgara Kereta, będącą ciekawym połączeniem poczucia humoru i ludzkiego dramatu”