AKTUALNOŚCI


Polscy filmowcy solidarnie w obronie dyrektor PISF

List Otwarty
do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego
w sprawie odwołania
Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Szanowny Panie Premierze,

w imieniu organizacji i stowarzyszeń polskiego środowiska filmowego protestujemy przeciw bezprawnemu odwołaniu z funkcji Dyrektora PISF Pani Magdaleny Sroki. Jak wskazała w swym stanowisku Rada PISF, nie zachodzi żadna z wymienionych w ustawie o kinematografii przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora w trakcie kadencji.

W tej sytuacji odwołanie Dyr Magdaleny Sroki w dniu 9 X 2017 roku stanowi istotne naruszenie prawa, zaś potraktowanie tak fundamentalnego stanowiska Rady PISF jako zwykłej opinii wskazuje na lekceważenie ustawy o kinematografii jako obowiązującego aktu prawnego.
Odwołanie Dyrektor PISF jest również niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sukces ten podkreślił także Pan Premier w swoim wystąpieniu na Gali Festiwalu. Polskie kino dzięki PISF kierowanemu przez Panią Dyrektor Srokę odnosi liczne sukcesy za granicą, a stale rosnąca liczba widzów na polskich filmach plasuje Polskę w czołówce krajów europejskich.

Uważamy, że szczególnie w działalności instytucji publicznych niezmiernie istotne jest utrzymywanie kadencyjności dyrektorów tych instytucji, tak aby nie przechodziły one permanentnych rewolucji kadrowych. W Pańskiej decyzji o przerwaniu kadencji Dyr. Sroki szczególnie niepokojący jest fakt, iż PISF nie jest instytucją finansowaną z budżetu, lecz ze środków prywatnych uczestników rynku audiowizualnego. To właśnie płatnicy na rzecz PISF stanowią połowę Rady i pominięcie ich jednomyślnego zdania jest podważeniem zasad, na jakich działa obecnie polska kinematografia.

Pozwalamy sobie także zwrócić uwagę Pana Premiera na fakt, iż szkody dla wizerunku Polski związane z przerwaniem kadencji dyrektora PISF, co z pewnością odbije się szerokim echem w kraju i za granicą, będą znacznie dotkliwsze, niż szkody dla wizerunku PISF spowodowane wycofanym pismem sprzed paru miesięcy, o którym nikt nie wiedział do czasu zwrócenia na niego uwagi publicznej w piśmie Pana Premiera.

Z poważaniem:

Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych

Gildia Reżyserów Polskich

Kobiety Filmowcy

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych

Polska Akademia Filmowa

Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC

Stowarzyszenie Film 1, 2

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Stowarzyszenie Kobiet Filmowców

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

  1. Magdalena Adamczyk – kostiumograf
  2. Piotr Adamczyk – aktor
  3. Wojciech Adamczyk – reżyser
  4. Maciej Adamek – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  5. Katarzyna Adamik – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
  6. Katarzyna Adamkiewicz – studentka animacji, animatorka
  7. Alicja Adamska – studentka PWSFTviT, specjalizacja Film Animowany i Efekty Specjalne
  8. Kalina Alabrudzińska – reżyserka, scenarzystka
  9. Petro Aleksowski – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  10. Andrzej Andrzejewski – aktor
  11. Anna Anosowicz – scenografka, SFP
  12. Jerzy Armata – krytyk filmowy, Koło Piśmiennictwa SFP
  13. Marek Bahdaj – scenarzysta, członek SFP
  14. Adam Bajerski – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
  15. Filip Bajon – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, zarząd SFP
  16. Bogdan Balicki – animator kultury filmowej, fundator i wiceprezes krakowskiej Fundacji Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, dyrektor programowy Konferencji Kin Studyjnych
  17. Grażyna Banaszkiewicz – reżyser, dziennikarz
  18. Bronisław Baraniecki – autor zdjęć filmowych, reżyser, SFP
  19. Andrzej Barański – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  20. Łukasz Barczyk – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  21. Anna Bartenbach – dyrektorka kreatywna w tv
  22. Dagmara Bąk – aktorka
  23. Elżbieta Benkowska – reżyserka, SFP
  24. Witold Bereś – reżyser, scenarzysta, producent, autor książek
  25. Katarzyna Biała – sekretariat planu
  26. Joanna Białousz – scenograf, Polska Akademia Filmowa
  27. Barbara Białowąs – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, prezeska, Gildia Reżyserów Polskich
  28. Magdalena Biedrzycka – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  29. Anna Bielak – konsultantka scenariuszowa
  30. Bogusław  Bielański – II reżyser
  31. Karolina Bielawska – reżyserka, SFP, wiceprezes
  32. Michał Bielawski – reżyser
  33. Olga Bieniek – producentka, kierowniczka produkcji
  34. Justyna Bilik – scenarzystka
  35. Elżbieta Bisch – animator kultury
  36. Anna Błachnia – produkcja
  37. Jacek Bławut –  reżyser, Polska Akademia Filmowa
  38. Maciej Bochniak – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  39. Magdalena Boczarska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  40. Aleksandra Bodek – animatorka, reżyserka animacji
  41. Leszek Bodzak – producent, AURUM FILM
  42. Grzegorz Bogdał – pisarz, scenarzysta
  43. Filip Bojarski – student reżyserii PWSFTviT
  44. Robert Bolesto – scenarzysta
  45. Bruno Borchólski – II reżyser
  46. Jacek Borcuch – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  47. Ewa Borguńska – producentka, Kobiety Filmowcy, zarząd Koła Producentów SFP
  48. Edyta Borkowska – Doc Lab Poland, Kobiety Filmowcy
  49. Paweł Borowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  50. Marcin Bortkiewicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  51. Małgorzata Borychowska – producentka
  52. Ewa Borysewicz – reżyserka, scenarzystka, SFP, Kobiety Filmowcy
  53. Małgorzata Bosek-Serafińska – animatorka, producentka
  54. Jacek Braciak – aktor, Polska Akademia Filmowa
  55. Monika Braid – producentka, Kobiety Filmowcy
  56. Marta Broczkowska-Kędzierzawska – konsultant muzyczny, Polska Akademia Filmowa
  57. Marek Brodzki – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  58. Jacek Bromski – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, prezes
  59. Ryszard Brylski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  60. Anna Brzozowska – reżyserka, SFP
  61. Rafał Bubnicki – producent, Odra Film/Dolnośląski Fundusz Filmowy, przewodniczący sekcji RFF KIPA
  62. Jowita Budnik – aktorka
  63. Joanna Budzowska – scenarzystka
  64. Ryszard Bugajski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  65. Violetta Buhl – reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
  66. Marcin Bukojemski – montażysta
  67. Michał Bukojemski – operator filmowy, reżyser, SFP, PSC
  68. Małgorzata Burzyńska-Keller – reżyser
  69. Agata Buzek – aktorka
  70. Aleksander Cebula – kierownik produkcji, student PWSFTviT
  71. Max Cegielski – dziennikarz, pisarz, animator kultury
  72. Jacek Cegiełka – filmoznawca, prezes Fundacji KINO
  73. Iwona Cegiełkówna – krytyczka filmowa, miesięcznik “Kino”
  74. Andrzej Chichłowski – aktor, reżyser
  75. Maria Chilarecka –  reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  76. Katarzyna Chmara – aktorka
  77. Beata Chmiel – menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
  78. Magdalena Chmielewska – reżyserka, Kobiety Filmowcy
  79. Janusz Chodnikiewicz– reżyser, producent, SFP, honorowy wiceprezes
  80. Agata Chodyra – reżyserka dźwięku, Polska Akademia Filmowa, SFP
  81. Lucyna Chojnacka – administrator produkcji filmowych
  82. Magdalena Chowańska – montażystka filmowa
  83. Dorota Chrobak – dziennikarka filmowa
  84. Agnieszka Chromicka – producentka
  85. Juliusz Chrząstowski – aktor Starego Teatru w Krakowie
  86. Andrzej Chyra – aktor, Polska Akademia Filmowa
  87. Ada Cichowicz – kostiumograf
  88. Bartek Cierlica – autor zdjęć filmowych
  89. Katarzyna Cieślar – reżyserka, Kobiety Filmowcy
  90. Maciej Cuske – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  91. Aleksandra Cywka – agencja aktorów, agencja twórców filmowych
  92. Renata Czarnkowska-Listoś – producentka, Kobiety Filmowcy
  93. Kuba Czekaj – reżyser, członek SFP
  94. Jarosław Czembrowski – dyrektor Biblioteki i Ośrodka Informacji Filmowej – Redaktor naczelny Internetowej Bazy Filmu Polskiego filmpolski.pl
  95. Teresa Zofia Czepiec – reżyser
  96. Magdalena Czerwińska – aktorka
  97. Ireneusz Czop – aktor, Polska Akademia Filmowa
  98. Krzysztof Czyżewski – adwokat
  99. Jacob Dammas – reżyser, producent, KIPA, SFP, Danish Press Association
  100. Wojciech Danowski – producent
  101. Monika Dańczyszyn – kierowniczka produkcji
  102. Leszek Dawid – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  103. Agnieszka Dąbrowska-Riddersholm – II reżyserka, Kobiety Filmowcy
  104. Agnieszka Dec – koordynatorka produkcji
  105. Małgorzata Dedek – II kierowniczka produkcji ds. finansowych, administratorka
  106. Tomasz Dedek – aktor
  107. Monika Dembińska – scenarzystka
  108. Mirosław Dembiński – reżyser, producent filmowy, Studio Filmowe Everest, Fundacja Edukacji Dokumentalnej, PWSFTviT w Łodzi
  109. Krystyna Demska-Olbrychska – agent, producent
  110. Sylvie Derdacki – reżyserka, organizator wydarzeń artystycznych
  111. Kinga Dębska – reżyserka
  112. Magdalena Dipont – scenograf
  113. Polska Akademia Filmowa
  114. Jagna Dobesz – scenograf
  115. Zbigniew Domagalski – producent, SFP, PAF
  116. Piotr Domalewski – reżyser, SFP
  117. Andrzej Domalik – reżyser
  118. Barbara Domaradzka – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  119. Piotr Domaradzki – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  120. Małgorzata Domin – producentka, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
  121. Maciej Dopierała – Koordynator Projektów, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
  122. Marek Drążewski –  reżyser, Przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
  123. Tomasz Drozdowicz – reżyser, producent, SFP
  124. Olga Drygas –  producentka projektów interdyscyplinarnych, Kultura Niepodległa
  125. Andrzej Duda – scenarzysta, reżyser, i członek Krakowskiego Klastra Filmowego,  wykładowca Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa
  126. Lidia Duda – reżyserka, GIldia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
  127. Michał Dudziewicz –  reżyser, scenarzysta, SFP, Polska Akademia Filmowa
  128. Andrzej Dudzinski – reżyser
  129. Jakub Duszyński – dystrybutor filmowy, Europejska Akademia Filmowa
  130. Jan Dworak – producent, Polska Akademia Filmowa
  131. Teresa Dworzecka – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
  132. Janina Dybowska-Person – autor charakteryzacji, Vice Przewodnicząca Koła Charakteryzatorów przy SFP, Polska Akademia Filmowa
  133. Dominika Dylewska – charakteryzatorka
  134. Jolanta Dylewska – autor zdjęć filmowych, reżyser, Polska Akademia Filmowa
  135. Paweł Dyllus – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu, Polska Akademia Filmowa
  136. Beata Dzianowicz – reżyserka
  137. Łukasz Dzięcioł – producent
  138. Piotr Dzięcioł – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
  139. Paweł Edelman – operator filmowy
  140. Agnieszka Elbanowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Dokumentalnych
  141. Michał Englert – autor zdjęć filmowych
  142. Sławomir Fabicki –  reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
  143. Tadeusz Falana – aktor
  144. Feliks Falk – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  145. Jerzy Fedorowicz – Przewodniczący Senackiej komisji Kultury i Środków Przekazu
  146. Adam Ferency – aktor, Polska Akademia Filmowa
  147. Milenia Fiedler – montażystka filmowa, v–ce prezes Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM, Polska Akademia Filmowa
  148. Basia Fizyta – agentka
  149. Małgorzata Fogel-Gabryś – producent, Polska Akademia Filmowa
  150. Michał Fojcik – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  151. Karolina Foltyn-Gmerek – script continuity, Kobiety Filmowcy
  152. Małgorzata Foremniak – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  153. Monika Frajczyk – aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie
  154. Monika Franczak – scenarzystka
  155. Radka Franczak – reżyserka
  156. Anna Frankowska – II kierowniczka produkcji
  157. Jan Freda – operator dźwięku, SFP
  158. Barbara Fronc – montażystka, Polska Akademia Filmowa
  159. Jan Frycz – aktor
  160. Renata Frydrych – scenarzystka
  161. Jerzy Kajetan Frykowski – emerytowany kierownik produkcji i producent wykonawczy, Polska Akademia Filmowa
  162. Arkadiusz Fudali – asystent operatora obrazu
  163. Paweł Gabryś – kierownik produkcji
  164. Piotr Gadzinowski – scenarzysta, publicysta, współtwórca i poseł sprawozdawca ustawy o kinematografii z 30 czerwca 2005 roku powołującej Polski Instytut Sztuki Filmowej
  165. Dariusz Gajewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, wiceprezes SFP
  166. Janusz Gajos – aktor
  167. Monika Gajzler – efekty specjalne na planie
  168. Anna Galicka – asystent reżysera, asystent kierownika produkcji
  169. Karolina Galicka – asystent reżysera, asystent kierownika produkcji
  170. Karolina  Galuba – producentka
  171. Liliana Gałązka – charakteryzator
  172. Marcin Gałczyński – II reżyser
  173. Janusz Gauer – reżyser, operator filmowy, PSC, przewodniczący Koła Operatorów Obrazu SFP
  174. Michał Gazda – reżyser filmowy
  175. Renata Gąsiorowska – studentka Szkoły Filmowej w Łodzi
  176. Tomasz Gąssowski – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
  177. Małgorzata Giec – scenarzystka
  178. Krzysztof Gierat – Krakowski Festiwal Filmowy, Polska Akademia Filmowa
  179. Maria Magdalena Gierat – filmoznawczyni
  180. Małgorzata Gil – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  181. Agnieszka Glińska – montażystka, Polskie Stowarzyszenie Montażystów
  182. Robert Gliński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  183. Maria Gładkowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa, ZASP
  184. Agnieszka Głowacka – aktorka, ZASP
  185. Piotr Głowacki – aktor, ZASP
  186. Marek Głuszczak – student, Gdyńska Szkoła Filmowa
  187. Katarzyna Gniewkowska – aktorka
  188. Józefina Gocman – autorka zdjęć
  189. Jakub Gola – student WA PWSFTviT
  190. Andrzej Gołda – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
  191. Maria Gołoś – producentka
  192. Eugeniusz Gordziejuk – producent
  193. Małgorzata Gorol – aktorka
  194. Aleksandra Gowin – montażystka filmowa
  195. Urszula Grabowska-Ochalik – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  196. Krzysztof Gradowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  197. Renata Granat – II reżyserka, Kobiety Filmowcy
  198. Andrzej Grembowicz – scenarzysta
  199. Agnieszka Grochowska– aktorka, Polska Akademia Filmowa
  200. Irena Gruca–Rozbicka – redaktorka naczelna „FilmPRO”, Kobiety Filmowcy
  201. Sławomir Grünberg – reżyser, producent, operator, członek SFP, Gildii Reżyserów Polskich oraz Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych, PAF
  202. Barbara Grzegorzek – producentka filmowa
  203. Mariusz Grzegorzek – rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej
  204. Jolanta Grzelak – charakteryzatorka, Kobiety Filmowcy
  205. Ireneusz Grzyb – montażysta
  206. Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
  207. Alina Gutowska-Terechowicz – producentka
  208. Pola Guźlińska – charakteryzatorka
  209. Andrzej Haliński – scenograf, przewodniczący zarządu Koła Scenografów SFP, Polska Akademia Filmowa
  210. Honorata Hałatek – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
  211. Jacek Hamela – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  212. Artur Hanaj – student
  213. Cezary Harasimowicz – scenarzysta, dramaturg, pisarz, Polska Akademia Filmowa
  214. Iwona Harris – producentka filmowa
  215. Jolanta Hartwig-Sosnowska – scenarzystka
  216. Dorota Hawliczek – producentka
  217. Ewa Helman Szczerbic – kostiumograf, PAF
  218. Anna Herbut – dramaturżka i krytyczka
  219. Janusz Hetman – producent
  220. Aneta Hickinbotham – producentka
  221. Filip Hillesland – reżyser
  222. Agnieszka Holland – reżyserka, Honorowa przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich
  223. Barbara Hollender – przewodnicząca Koła Piśmiennictwa przy SFP, polskiej sekcji Fipresci
  224. Zofia Holnicka-Szulc – asystentka reżysera, asystentka produkcji
  225. Jan Holoubek – operator, reżyser
  226. Zbigniew Hołdys – muzyk, Polska Akademia Filmowa
  227. Zofia Horszczaruk – producentka
  228. Krzysztof Hrycak – producent
  229. Jan Hryniak – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  230. Michał Hudzikowski – dystrybucja festiwalowa filmów
  231. Beata Hyczko – scenarzystka, producentka
  232. Małgorzata Imielska – reżyser
  233. Agnieszka Iżykowska – asystent producenta
  234. Dariusz Jabłoński – producent, reżyser, Polska Akademia Filmowa, prezydent
  235. Marcin Jachyra – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  236. Ewa Jacuta – producentka
  237. Anna Jadowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  238. Sylwester Jakimow – reżyser, scenarzysta, aktor
  239. Andrzej Jakimowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
  240. Maciej Jakubczyk – dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
  241. Joanna Jakubik – PR i promocja
  242. Magda Jakubowska – kierowniczka produkcji
  243. Monika Janas-Szymańska – agentka
  244. Krzysztof A. Janczak – kompozytor, członek Europejskiej Akademii Filmowej  i UCMF: Union des Compositeurs de Musique de Films
  245. Krzysztof Yapa Janczak – aktor, reżyser
  246. Katarzyna Janiak – kierowniczka produkcji, producentka
  247. Katarzyna Janicka – II reżyserka, reżyserka castingu
  248. Jagna Janicka – scenograf, kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  249. Dawid Janicki – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, wiceprezes
  250. Jerzy Janicki – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, SFP
  251. Aleksandra Jankowska – reżyserka, scenarzystka
  252. Jadwiga Jankowska-Cieślak – aktorka
  253. Maria Jarmoszuk – producentka, kierownik produkcji
  254. Magdalena Jaroszewicz – reżyserka, scenarzystka
  255. Joanna Jasińska-Koronkiewicz – reżyserka filmów animowanych, animatorka
  256. Krzysztof Jastrząb – reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  257. Małgorzata Jaworska – filmowy operator dźwięku
  258. Violetta Jeżewska-Turewicz – kostiumograf
  259. Tomasz Jurkiewicz – reżyser, scenarzysta
  260. Paweł Juzwuk – konsultant muzyczny
  261. Joanna Kaczmarek – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
  262. Zdzisław Kaczmarek – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  263. Jan Kaczmarski – kierownik produkcji filmowej, producent, Polska Akademia Filmowa
  264. Jacek Kałucki – aktor
  265. Dorota Kamińska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  266. Kamila Kamińska – aktorka
  267. Jarosław Kamiński – montażysta, PSM, Polska Akademia Filmowa
  268. Aleksandra Kapłon – kierownik projektów, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
  269. Magda Karel – aktorka
  270. Maciej Karpiński – scenarzysta, przewodniczący zarządu Koła Scenarzystów SFP
  271. Małgorzata Karpiuk – kostiumograf
  272. Wojciech Karubin – producent
  273. Kuba Karyś – reżyser, SFP
  274. Kasia Kasica – reżyserka, scenarzysta, fotograf, Kobiety Filmowcy
  275. Krzysztof Kasior – reżyser
  276. Joanna Kasperska – aktorka, przynależność do Związku Artystów Scen Polskich
  277. Anna Kazejak – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
  278. Kordian Kądziela – scenarzysta, reżyser
  279. Paweł Kędzierski – reżyser, producent
  280. Dorota Kędzierzawska – reżyserka, Polska Akademia Filmowa
  281. Jan Kidawa-Błoński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  282. Robert Kijak – producent, prezes Next Film, Polska Akademia Filmowa
  283. Julia Kijowska – aktorka
  284. Agnieszka Kik-Czapla – kierowniczka produkcji, II reżyser
  285. Małgorzata Klara – aktorka
  286. Karina Kleszczewska – autorka zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  287. Kaja Klimek – tłumaczka, edukatorka filmowa
  288. Katarzyna Klimkiewicz – reżyserka, scenarzystka, Gildia Reżyserów Polskich
  289. Marta Klin – producentka
  290. Piotr Kloc – reżyser, SFP
  291. Szymon Kluz – operator, SFP
  292. Andrzej Kłak – aktor, Teatr Powszechny w Warszawie
  293. Anna Kłos-Kleszczewska – aktorka
  294. Jacek Kobierski – kierownik produkcji
  295. Justyna Kobus – dziennikarka filmowa
  296. Marta Koch – studentka PWSFTviT, animatorka
  297. Ewa Kochańska – reżyserka
  298. Klara Kochańska – reżyserka, Kobiety Filmowcy
  299. Anna Kochnowicz – reżyserka, pisarka, menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
  300. Krystyna Kofta – pisarka, Polska Akademia Filmowa
  301. Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca
  302. Jerzy Kolasa – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
  303. Julia Kolberger – reżyserka
  304. Magdalena Koleśnik – aktorka
  305. Katarzyna Koła-Bielawska – filmoznawczyni, redaktorka, Kobiety Filmowcy
  306. Jan Komasa – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  307. Antoni Komasa-Łazarkiewicz – kompozytor, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej
  308. Maja Komorowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  309. Barbara Komosińska – scenograf, Polska Akademia Filmowa
  310. Łukasz Konopa – reżyser, SFP
  311. Bartosz Konopka – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  312. Hubert Koprowicz – II reżyser
  313. Natalia Koryncka-Gruz – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  314. Michał Korynek – location manager
  315. Joanna Kos-Krauze – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, przewodnicząca zarządu
  316. Agnieszka Koseska – montażystka, Kobiety Filmowcy
  317. Karolina Kosińska – filmoznawczyni, redaktorka “Kwartalnika Filmowego”
  318. Kuba Kosma – producent, SFP
  319. Katarzyna Kostecka – kierownik produkcji, producent wykonawczy
  320. Michał Kosterkiewicz – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  321. Zbigniew Kostrzewiński – montażysta, Polska Akademia Filmowa
  322. Paweł Kosun – producent, Wrocławska Fundacja Filmowa, prezes
  323. Mateusz Kościukiewicz – aktor, scenarzysta, ZASP, SFP
  324. Łukasz Kośmicki – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, wiceprzewodniczący zarządu
  325. Anna Kot – PR i promocja
  326. Dominika Kotarba – reżyser dźwięku, SFP
  327. Mateusz Kowalczyk – producent, prezes studia animacji Pigeon
  328. Zofia  Kowalewska – reżyserka, studentka PWSFTviT
  329. Lucyna Kowalska – producentka, scenarzystka, Kobiety Filmowcy
  330. Bartosz M. Kowalski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  331. Dariusz Kowalski – filmowiec dokumentalista, prezes Fundacji Non–Fiction, SFP
  332. Przemysław Kowalski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
  333. Marta Kownacka – reżyser castingu
  334. Bodo Kox – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  335. Małgorzata Kozera-Topińska – reżyserka
  336. Małgorzata Kozioł – producentka, SFP
  337. Tomasz Kozłowicz – aktor, lektor
  338. Anna Krasowska – montażystka, Polska Akademia Filmowa
  339. Aleksandra Kraus – Stowarzyszenie Kolorystów Filmowych, prezes zarządu
  340. Maria Krauss – producentka
  341. Ewa Krauze – kostiumografka, SFP, Polska Akademia Filmowa
  342. Natalia Krawczuk – animatorka, reżyserka
  343. Kaja Krawczyk-Wnuk – scenarzystka
  344. Marek Król – montażysta, Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM, prezes zarządu
  345. Tadeusz Król – reżyser, scenarzysta, producent, Gildia Reżyserów Polskich
  346. Rafał Królikowski – aktor, Polska Akademia Filmowa
  347. Bartosz Kruhlik – reżyser
  348. Agnieszka Kruk – scenarzystka, edukatorka, prezeska Fundacji StoryLab.pro
  349. Ingeborga Kruk – producentka
  350. Monika Krupa – producentka, kierowniczka produkcji
  351. Dariusz Krysiak – charakteryzator, członek SFP
  352. Marcin Krzyształowicz – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  353. Radek Krzyżowski – aktor, Narodowy Stary Teatr w Krakowie
  354. Marcin Ksobiech – kierownik produkcji, producent, SFP, KIPA
  355. Kasia Kucia – kierowniczka produkcji, producentka, Kobiety Filmowcy
  356. Katarzyna Kuczyńska – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
  357. Paweł Kuczyński – reżyser, SFP
  358. Zofia Kujawska – kulturoznawczyni, asystentka producenta
  359. Agata Kulesza – aktorka
  360. Katarzyna Kulik – kierowniczka produkcji
  361. Aleksandra Kułakowska – producentka, konsultantka scenariuszowa
  362. Iza Kuna – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  363. Barbara Kurdej–Szatan – aktorka
  364. Maria Kurowska – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
  365. Ewa Kurzawa – kierownik produkcji, Papaya Films
  366. Anna Kuśmierczyk – reżyserka, scenarzystka
  367. Joanna Kuźmienko – reżyserka
  368. Henryk Kuźniak – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
  369. Katarzyna Kwiatkowska – aktorka
  370. Anita Kwiatkowska–Naqvi – reżyserka filmów animowanych
  371. Stanisław Kwiatkowski – specjalista techniki filmowej, SFP
  372. Dorota Lamparska – reżyserka, scenarzystka, SFP
  373. Krzysztof Lang – reżyser, scenarzysta
  374. Borys Lankosz – reżyser, wiceprzewodniczący Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
  375. Magdalena Lankosz – dyrektorka Gildii Reżyserów Polskich
  376. Marcin Latałło – reżyser, aktor
  377. Marek Lechki – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  378. Agnieszka Lenart – PR, promocja filmów
  379. Agnieszka Lepianka – kierowniczka postprodukcji
  380. Wojciech Lepianka – scenarzysta, SFP
  381. Katarzyna Lesisz – reżyserka
  382. Wojciech Leszczyński – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
  383. Nina Lewandowska – studentka PWSFTviT, specjalizacja Scenariopisartwo
  384. Rafael Lewandowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  385. Katarzyna Lewińska – kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
  386. Bogusław Linda – aktor
  387. Grzegorz Lindemann – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  388. Marta Lipecka – PR, Kobiety Filmowcy
  389. Robin Lipo – reżyser
  390. Jacek Lipski – producent, Polska Akademia Filmowa
  391. Rafał Listopad – montażysta, Polskie Stowarzyszenie Montażystów
  392. Tadeusz Lubelski – krytyk filmowy, Polska Akademia Filmowa
  393. Eryk Lubos – aktor
  394. Wiola Łabędź– producentka
  395. Marta Łachacz – producentka, kierowniczka produkcji
  396. Radek Ładczuk – Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
  397. Barbara Łagowska – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  398. Dominika Łapka – reżyserka, scenarzystka
  399. Magdalena Łazarkiewicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  400. Natalia Łągiewczyk –  aktorka
  401. Ilona Łepkowska – scenarzystka, Polska Akademia Filmowa, SFP
  402. Izabela Łopuch – producentka
  403. Grzegorz Łoszewski – scenarzysta, Koło Scenarzystów SFP
  404. Marcel Łoziński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
  405. Paweł Łoziński – reżyser, GIldia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu, SFP
  406. Paweł Łuczyc-Wyhowski – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  407. Krzysztof Łukasiewicz – reżyser, scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
  408. Maja Łyczkowska – scenografka
  409. Anna Łyszczarz-Hyz – producentka, kierowniczka produkcji
  410. Joanna Macha – scenografka, dekoratorka wnętrz, SFP, Polska Akademia Filmowa
  411. Ewa Machulska – dekoratorka wnętrz, scenografka, kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
  412. Juliusz Machulski – reżyser, producent, SFP, członek zarządu
  413. Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy, wykładowca, Szkoła Filmowa w Łodzi, Uniwersytet SWPS
  414. Wojciech Maciejewski – reżyser filmowy, dokumentalista
  415. Ewa Maciejko – script
  416. Aleksandra Maciuszek – reżyser filmów dokumentalnych
  417. Rafał Maćkowiak – aktor, Polska Akademia Filmowa
  418. Krzysztof Magowski – reżyser
  419. Anna Majek – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
  420. Janusz Majewski – reżyser, SFP, PAF
  421. Maria Malatyńska – krytyk filmowy, Dział Piśmiennictwa SFP, Polska Akademia Filmowa
  422. Joanna Malicka – producentka
  423. Katarzyna Malinowska – redaktorka, menadżerka kultury
  424. Olaf Malinowski – autor zdjęć, SFP
  425. Magdalena Malisz – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
  426. Agata Marciniak – reżyserka, Stowarzyszenie Film 1, 2, prezes
  427. Michał Marczak – reżyser, Członek Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej
  428. Wojciech Marczewski – reżyser, SFP
  429. Filip Marczewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  430. Janusz Margański – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
  431. Rafał Marszałek – krytyk filmowy
  432. Anna Marzęda – dekoratorka wnętrz
  433. Marta Masłowska – II reżyser
  434. Paweł Maślona – reżyser
  435. Monika Matuszewska – asystentka producenta
  436. Włodzimierz Matuszewski – producent, Sekcja Filmu Animowanego SFP, członek KIPA, członek Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji SPPA
  437. Jan P. Matuszyński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  438. Jolanta Matych – kierowniczka biura produkcji
  439. Krystian Matysek – reżyser, autor zdjęć filmowych, scenarzysta, SFP, Gildia Reżyserów Filmowych
  440. Tatiana Matysiak – Prezes Zarządu firmy produkcyjnej SQUARE film studio
  441. Maciej Mądracki – reżyser filmowy, Członek Koła Młodych SFP
  442. Liwia Mądzik – wicedyrektorka programowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, SFP
  443. Mela Melak – scenografka
  444. Maciej Melecki – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
  445. Andrzej Mellin – reżyser, PAF
  446. Ryszard Melliwa – scenograf, SFP, Polska Akademia Filmowa
  447. Michał Merczyński – dyrektor Malta Festiwal, Polska Akademia Filmowa
  448. Marlena Miarczyńska – aktorka
  449. Rafał Mierzejewski – reżyser
  450. Przemysław Miękinia – producent
  451. Piotr Mikucki – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  452. Kuba Mikurda – krytyf filmowy, wykładowca
  453. Maja Minc – studentka animacji, PWSFTviT w Łodzi
  454. Marta Minorowicz – reżyserka, Kobiety Filmowcy
  455. Marcin Mikołaj Mironowicz – montażysta, producent
  456. Teresa Miziołek – montażystka, Polska Akademia Filmowa
  457. Jan Mogilnicki – autor zdjęć filmowych, dystrybutor, wykładowca PWSFTViT, Polska Akademia Filmowa, SFP
  458. Dagmara Molga – dyrektorka zarządzająca, dystrybucja, marketing filmów
  459. Dominika Montean-Pańków – reżyserka, członkini SFP
  460. Anna Morawiec – scenarzystka, reżyserka
  461. Tomek Morawski – producent, KIPA
  462. Urszula Morga – reżyserka
  463. Zofia Moruś – reżyser dźwięku, SFP
  464. Anna Moskal – aktorka
  465. Paweł Mossakowski – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa, SFP
  466. Jerzy Moszkowicz – menadżer kultury, reżyser, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
  467. Tessa Moult-Milewska – reżyserka filmów animowanych
  468. Anna Mroczek – producentka
  469. Michalina Musialik – studentka animacji, PWSFTviT w Łodzi
  470. Gabriela Muskała – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  471. Andrzej Muszyński – producent, prezes zarządu ATM Grupa S.A.
  472. Danuta Myjkowska – producent, kierownik produkcji
  473. Paweł Mykietyn – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
  474. Katarzyna Nabialczyk – producent
  475. Szymon Nagin – student PWSFTViT w Łodzi
  476. Anna Nehrebecka-Byczewska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  477. Elżbieta Nekanda-Trepka – reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych
  478. Michał Nekanda-Trepka – reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych
  479. Zbigniew Niciński – montażysta, Polska Akademia Filmowa
  480. Justyna Niedzielska-Garwolińska – produkcja
  481. Anna Niemira – scenografka, dekoratorka wnętrz
  482. Joanna Niemirska – aktorka
  483. Marta Nieradkiewicz – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  484. Elwira Niewiera – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  485. Wojciech Niżyński – producent
  486. Wojciech Nowak – reżyser
  487. Marek Nowicki – operator filmowy, PAF, SFP
  488. Marek Nowowiejski – producent
  489. Anna Oberc – były Dyrektor Naczelny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
  490. Joanna Ochman – II kierowniczka produkcji
  491. Katarzyna Ocioszyńska – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
  492. Ewa Ogórek-Wichrowska – producent
  493. Daniel Olbrychski – aktor
  494. Agnieszka Olejnik – reżyserka
  495. Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, wykładowca UW
  496. Bogumił Osiński – dziennikarz radiowy i telewizyjny, krytyk filmowy
  497. Anna Osmólska-Mętrak – filmoznawczyni, krytyczka, Kobiety Filmowcy
  498. Magda Ossowska – kierowniczka produkcji
  499. Maja Ostaszewska – aktorka
  500. Dorota Ostrowska-Orlińska – producentka, kierowniczka produkcji, SFP
  501. Aneta Ozorek – programerka festiwalowa
  502. Karina Paciorkowska – animatorka
  503. Bartosz Paduch – reżyser, scenarzysta, Koło Młodych SFP, Stowarzyszenie Film 1, 2
  504. Renata Pajchel – fotosistka
  505. Marta Pajek – reżyserka filmów animowanych, SFP
  506. Inga Palacz – dekoratorka wnętrz, członek SFP
  507. Adrian Panek – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  508. Adam Papliński – producent, założyciel platformy Pitch the Doc
  509. Rafał Paradowski – operator filmowy
  510. Karolina Pasternak – dziennikarka
  511. Teresa Paszkiewicz – kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
  512. Iwona Paszkowska – kierowniczka produkcji
  513. Paweł Pawlikowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  514. Anna Pawluczuk – reżyserka, studentka PWSFTviT
  515. Monika Pawluczuk – reżyserka
  516. Barbara Pawłowska – dziennikarka, reżyserka filmów dokumentalnych, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej
  517. Cezary Pazura – aktor
  518. Andrzej Pągowski – artysta plastyk, Polska Akademia Filmowa
  519. Justyna Pelc – reżyserka
  520. Martyna Peszko – aktorka
  521. Jacek Petrycki – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  522. Grzegorz Piątkowski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
  523. Emilia Piech – aktorka
  524. Grażyna Pieczuro – reżyser, dokumentalista
  525. Magdalena Piekorz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  526. Andrzej Piekutowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  527. Marcin Pieńkowski – Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
  528. Maciej Pieprzyca –  reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  529. Judyta Pieprzyk – scenografka, malarka
  530. Marek Piestrak – reżyser, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego SFP
  531. Leszek Pieszko – kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
  532. Anna Pietkun – kierowniczka produkcji
  533. Bartosz Pietras – montażysta, PSM
  534. Dariusz Pietrykowski – producent, Polska Akademia Filmowa
  535. Anita Piotrowska – krytyczka filmowa, Tygodnik Powszechny
  536. Bartosz Piotrowski – operator filmowy
  537. Maciej Pisarek – scenarzysta, reżyser
  538. Maciej Pisuk – scenarzysta, członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej
  539. Elwira Pluta – scenograf, dekorator, SFP
  540. Kryspin Pluta – reżyser, SFP
  541. Kamil Płocki – autor zdjęć
  542. Krzysztof Podemski – Socjolog, UAM
  543. Ewa Podgórska – reżyserka
  544. Hanna Polak – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  545. Małgorzata Polak – kostiumograf
  546. Andrzej Połeć – producent , Polska Akademia Filmowa
  547. Aleksandra Popińska – studentka PWSFTviT, dokumentalistka
  548. Julia Popławska – reżyserka filmów dokumentalnych
  549. Karolina Porcari – aktorka, scenarzystka, reżyserka
  550. Agnieszka Prokopowicz – dziennikarka
  551. Bartek Prokopowicz – operator, reżyser
  552. Anna Próchniak – aktorka
  553. Mikołaj Prynkiewicz – aktor, tancerz
  554. Agnieszka Ptaszyńska – koordynatorka ds. produkcji
  555. Patrycja Puławska – charakteryzatorka
  556. Jan Purzycki – scenarzysta, SFP
  557. Maciej M. Putowski – scenograf, czlonek SFP
  558. Magdalena Puzmujźniak – producentka
  559. Ewa Pytka – reżyserka, scenarzystka, producentka, SFP
  560. Elżbieta Radke – kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
  561. Stanisław Radwan – reżyser, scenarzysta, kompozytor, Polska Akademia Filmowa
  562. Piotr Radziszewski – dziennikarz, manager, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
  563. Andrzej Ramlau – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  564. Arthur Reinhart – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
  565. Piotr Rejmer – operator, postproducent
  566. Michał Rogalski –  reżyser
  567. Krzysztof Rogulski – reżyser, scenarzysta, SFP
  568. Alina Romanowska – administratorka filmu
  569. Henryk Romanowski – producent, członek honorowy KIPA
  570. Anna Romantowska – aktorka
  571. Józef Romasz – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  572. Łukasz Ronduda – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  573. Dorota Roqueplo – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  574. Sylwia Rosak – reżyserka, montażystka
  575. Piotr Rosołowski – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  576. Sonia Roszczuk – aktorka
  577. Dorota Roszkowska – producentka, SFP, KIPA, Europejska Akademia Filmowa
  578. Barbara Rupik – studentka PWSFTviT (film animowany)
  579. Kristoffer Rus – reżyser
  580. Magdalena Rutkiewicz-Luterek – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  581. Teresa Rutkowska – redaktor naczelna “Kwartalnika Filmowego”
  582. Magdalena Rychła – producentka
  583. Krzysztof Rzączyński – reżyser
  584. Maciej Rzączyński – producent, przewodniczący Sekcji Młodych Producentów KIPA
  585. Rafał Sabara – reżyser, scenarzysta
  586. Paulina Sacha – reżyserka dźwięku, Koło Reżyserów Dźwięku SFP
  587. Maria Sadowska – reżyserka filmowa, muzyk, SFP
  588. Małgorzata Sadowska – programerka i krytyczka filmowa
  589. Agnieszka Sadurska – scenarzystka, reżyserka, art–director, Kobiety Filmowcy
  590. Monika Sajko-Gradowska – scenografka, dekoratorka wnętrz, Polska Akademia Filmowa, Kobiety Filmowcy
  591. Paweł Sala – reżyser, scenarzysta, dramatopisarz, Gildia Reżyserów Polskich
  592. Ola Salwa – dziennikarka filmowa, programerka
  593. Wiesław Saniewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  594. Andrzej Sapija – reżyser, producent, wykładowca akademicki, sekcja Filmu Dokumentalnego SFP, Polska Akademia Filmowa
  595. Andrzej Saramonowicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
  596. Agnieszka Sasim – charakteryzacja
  597. Jerzy Satanowski – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
  598. Konstancja Sawicka – kierownik produkcji, Inicjatywa Studentek i Studentów Szkół Artystycznych
  599. Jarosław Sawko – producent
  600. Dorota Segda – aktorka, rektor PWST w Krakowie, Polska Akademia Filmowa
  601. Agata Semeniuk – studentka Produkcji, PWSFTviT
  602. Magda Sendecka – dziennikarka i krytyczka filmowa
  603. Andrzej Seweryn – aktor, Polska Akademia Filmowa
  604. Agnieszka Sękowska – agent filmowy, prezes fundacji Przestrzeń Filmowa
  605. Iwona Siekierzyńska – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
  606. Tomasz Sielecki – charakteryzacja
  607. Barbara Sikorska Bouffał – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  608. Rafał Skalski – reżyser, Polska Akademia Filmowa, SFP
  609. Katarzyna Skarżanka – aktorka
  610. Jerzy Skolimowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  611. Marianna Skórka – kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Film 1, 2, wiceprezeska
  612. Wiktor Skrzynecki – reżyser, autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa, SFP
  613. Anita Skwara – filmoznawczyni, menadżerka kultury
  614. Jerzy Sładkowski – dokumentalista
  615. Joanna Sławińska – dziennikarka filmowa
  616. Zuzanna Sławińska – studentka reżyserii PWSFTviT
  617. Grażyna Słomka – dziennikarka, dyrektor Festiwalu “Filmland Polen” w Niemczech
  618. Wojciech Smarzowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
  619. Agnieszka Smoczyńska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  620. Małgorzata Sobieszczańska – scenarzystka
  621. Piotr Sobociński – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
  622. Ewa Sobolewska – producentka filmowa
  623. Anita Sokołowska – aktorka
  624. Wojciech Solarz – aktor
  625. Joanna Solecka – ekspertka ds. marketingu filmowego
  626. Bogdan Sölle – scenograf, SFP, Polska Akademia Filmowa
  627. Anja Sosic – producentka
  628. Marcin “Sosna” Sosiński – aktor, kompozytor, pianista
  629. Janusz Sosnowski – scenograf, SFP
  630. Maciej Bruno Sosnowski – montażysta
  631. Andrzej Stachecki – producent, SFP
  632. Dorota Stalińska – aktorka, SFP
  633. Małgorzata Staroń – producentka, przewodnicząca Sekcji Dokumentu KIPA
  634. Wojciech Staroń – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
  635. Wiesława Starska – kostiumograf
  636. Allan Starski – scenograf
  637. Piotr Stasik – reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
  638. Aleksandra Staszko – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  639. Marek Stefankiewicz – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
  640. Katarzyna Stefańska – kierowniczka produkcji
  641. Katarzyna Stegnerska – kierowniczka produkcji ds. lokacji, koordynator produkcji, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, komisja rewizyjna
  642. Jan Steliżuk – reżyser, scenarzysta, producent, SFP
  643. Maciej Strzembosz – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, prezes
  644. Maciej Stuhr – aktor
  645. Jerzy Stuhr – aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
  646. Jarosław Stypa – reżyser
  647. Iwo Swiłło – student reżyserii PWSFTviT
  648. Krzysztof Sylwanowicz – operator obrazu, Koło Seniorów SFP
  649. Jarek Sypniewski – reżyser
  650. Ewa Szabłowska – programerka, dziennikarka
  651. Sylwia Szczechowicz-Warszewska – kierowniczka produkcji, II kierownik produkcji
  652. Daniel Szczechura – reżyser filmów animowanych, Polska Akademia Filmowa, SFP
  653. Piotr Szczepanowicz – producent, reżyser, scenarzysta
  654. Maryna Szczepańska – scenarzystka
  655. Michał Szczepański – scenarzysta
  656. Michał Szczerbic – reżyser, scenarzysta, kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
  657. Michał Szcześniak – reżyser, przewodniczący Koła Młodych SFP
  658. Jerzy Szebesta – kierownik produkcji, SFP
  659. Jagoda Szelc – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  660. Wojciech Szepel – operator filmowy, PSC, SFP
  661. Natalia Szliszka – organizatorka produkcji
  662. Paula Szmidt – dystrybucja filmowa M2 Films, marketing i PR
  663. Monika Szufladowicz – aktorka
  664. Małgorzata Szumowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  665. Konrad Szumowski – montażysta
  666. Maciej Szwarc – producent filmowy
  667. Maria Szwarcbart – reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
  668. Borys Szyc – aktor, Polska Akademia Filmowa
  669. Agata Szymańska – producent
  670. Grażyna Szymańska – sekretarz programowy, Fundacja Polskie Centrum Audiowizualne
  671. Paweł Szymański – kompozytor
  672. Magdalena Szymków – reżyserka
  673. Marta Ścisłowicz – aktorka
  674. Jakub Śladkowski – montażysta, PSM, SFP
  675. Katarzyna Ślesicka – producentka, SFP, Polska Akademia Filmowa
  676. Adam Ślesicki – producent, SFP
  677. Stanisław Śliskowski – operator, animator
  678. Małgorzata Świderska – reżyserka
  679. Julian Świeżewski – aktor
  680. Monika Talarczyk-Gubała – historyczka kina, krytyczka filmowa, PWSFTviT
  681. Mehanni, Tamahin – montażystka
  682. Paweł Tarasiewicz –  producent
  683. Irena (Ajka) Tarasow – reżyser
  684. Ewa Telega – aktorka
  685. Katarzyna Terechowicz – scenarzystka, Polska Akademia Filmowa
  686. Aleksandra Terpińska – reżyserka
  687. Olga Tokarczuk – pisarka, scenarzystka
  688. Mirosław Tomaszewski – scenarzysta
  689. Arkadiusz Tomiak – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjeć Filmowych PSC, przewodniczący zarządu, SFP
  690. Patryk Tomiczek – dyrektor Instytucji Filmowej SILESIA FILM
  691. Bartłomiej Topa – aktor, Polska Akademia Filmowa
  692. Grażyna Torbicka – dziennikarka, Dyrektor Artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi, Polska Akademia Filmowa
  693. Edyta Torhan – aktorka
  694. Agnieszka Traczewska – producentka
  695. Katarzyna Trzaska – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
  696. Piotr Trzaskalski – reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  697. Anna Trzebiatowska – dyrektorka artystyczna, Kobiety Filmowcy
  698. Agata Trzebuchowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
  699. Andrzej Trześniewski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
  700. Jacek Turewicz – scenograf
  701. Jagoda Turlik – script supervisor & continuity.
  702. Krzysztof Tusiewicz – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
  703. Krzysztof Umiński – scenarzysta
  704. Michał Urbaniak – muzyk, Polska Akademia Filmowa
  705. Ewa Usielska-Bogusz – operatorka dźwięku w filmie
  706. Nicolás de la Vega – realizator dźwięku
  707. Patrycja Volny – aktorka
  708. Magnus von Horn – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  709. Maria Wachowiak – kierowniczka produkcji
  710. Grzegorz Wacławek – producent, reżyser, scenarzysta
  711. Anna Wagner – montażysta filmowy, SFP
  712. Jacek Wakar – krytyk teatralny, dziennikarz
  713. Małgorzata Wala – kierowniczka produkcji
  714. Małgorzata Walczak – producentka, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
  715. Beata Walentowska – montażystka, członkini PSM, Kobiety Filmowcy
  716. Anna Walewska – Fundacja Katarzyny Kozyry
  717. Zbigniew Waraksa – realizator dźwięku
  718. Grzegorz Warchoł – aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
  719. Dorota Wardęszkiewicz – montażystka, P.S.M
  720. Agnieszka Wasiak – producentka
  721. Tomasz Wasilewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  722. Janusz Wąchała – producent, Polska Akademia Filmowa
  723. Zofia Wądołowska – producentka, kierownik produkcji
  724. Agnieszka Wąsowska – tłumaczka filmowa, Kobiety Filmowcy
  725. Agnieszka Werner-Szyrle – kostiumograf
  726. Zofia Wichłacz – aktorka
  727. Magdalena Widuch – postproducentka
  728. Robert Wieczorek – producent, SFP
  729. Anna Wieczur-Bluszcz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  730. Krzysztof Wierzbiański – SFP, Zarząd Główny
  731. Marcin Wierzchosławski – producent
  732. Robert Więckiewicz – aktor, Polska Akademia Filmowa
  733. Mariola Wiktor – dziennikarka filmowa
  734. Mariusz Wilczyński – autor filmów animowanych
  735. Katarzyna Wilk  – Krakowska Fundacja Filmowa
  736. Agata Winkler – kierowniczka produkcji, studentka PWSFTviT
  737. Katarzyna Wiśniowska – studentka reżyserii, PWSFTviT
  738. Ania Witko – scenografka
  739. Sylwia Witowska – producentka, Kobiety Filmowcy
  740. Magdalena Wleklik – scenarzysta, reżyser, SFP
  741. Mariusz Włodarski – producent, SFP, KIPA, EFA
  742. Michał Wnuk – reżyser, SFP
  743. Andrzej Wojciechowski – operator filmowy
  744. Przemysław Wojcieszek – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  745. Aleksandra Wojtaszek – producentka, Sekcja Młodych Producentów KIPA
  746. Piotr Wojtowicz – autor zdjęć filmowych, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
  747. Krystyna Wolańska-Wierzbiańska – SFP, ZASP
  748. Andrzej Wolf – operator filmowy, Akademia, PSC, SFP
  749. Wanda Wolska – producent
  750. Tomasz Wolski – reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
  751. Nikodem Wołk-Łaniewski – reżyser dźwięku, Przewodniczący Koła Reżyserów Dźwięku SFP, Polska Akademia Filmowa
  752. Adam Woronowicz – aktor
  753. Agnieszka Woszczyńska – reżyser, scenarzysta, Koło Młodych SPF, Kobiety Filmowcy
  754. Daniel Wożbiński – kierownik produkcji
  755. Izabela Wójcik – producentka, Polska Akademia Filmowa
  756. Edyta Wróblewska – reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
  757. Anna Wróblewska – rzeczniczka FPFF w Gdyni
  758. Włodzimierz Wróblewski – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, komisja rewizyjna
  759. Anna Wunderlich – scenografka, członek Polskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich
  760. Julia Wyszyńska – aktorka
  761. Michał J. Zabłocki – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  762. Artur Zaborski – dziennikarz
  763. Małgorzata Zacharska – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
  764. Krystyna Anna Zachwatowicz-Wajda – aktorka, reżyser, scenograf teatralny i filmowy
  765. Michał Zadara – reżyser, Fundacja Centrala, prezes
  766. Anna Zagórska – producentka filmowa, Stowarzyszenie Film Kraków
  767. Jadwiga Zajicek – reżyser, dokumtalista, montażystka
  768. Piotr Zakens – przewodniczący Rady Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Wiceprezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.
  769. Dorota Zalewska – studentka produkcji, Szkoła Filmowa w Łodzi
  770. Anna Zamecka – reżyserka
  771. Diana Zamojska – aktorka
  772. Jan Zamojski – scenarzysta
  773. Krystyna Zamysłowska – kuratorka wystaw filmowych, Kobiety Filmowcy
  774. Janusz Zaorski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
  775. Mirella Zaradkiewicz – producentka, kierowniczka produkcji
  776. Ernest Zawada – realizator dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  777. Stanisław Zawiśliński – dziennikarz, pisarz, dokumenalista – Polska Akademia Filmowa
  778. Wiktor Zborowski – aktor, Polska Akademia Filmowa
  779. Zbigniew Zbrowski – autor dźwięku, konsultant muzyczny, Polska Akademia
    Filmowa
  780. Greg Zglinski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
  781. Maciej Zieliński – kompozytor, Otwarte Forum Muzyki Polskiej, koordynator
  782. Emilia Zielonka –  reżyserka
  783. Ewa Ziembicka – Dyrektor Biura Stowarzyszenia Filmowców Polskich
  784. Daria Zienowicz – kierowniczka produkcji, producentka
  785. Wojciech Zimiński – scenarzysta, dziennikarz
  786. Iwona Ziułkowska – honorowa członkini Gildii Reżyserów Polskich
  787. Maria Zmarz-Koczanowicz – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich (członek zarządu), Polska Akademia Filmowa
  788. Wiesław Znyk – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
  789. Agnieszka Zwiefka – reżyserka
  790. Filip Zylber – reżyser, Polska Akademia Filmowa
  791. Łukasz Żal – autor zdjęć
  792. Magdalena Żak – aktorka
  793. Artur Żmijewski – aktor, Polska Akademia Filmowa
  794. Wojciech Żogała – scenograf, Polska Akademia Filmowa
  795. Xawery Żuławski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
  796. Artur Żurawski – operator, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych–PSC
  797. Piotr Żurawski – aktor

Podpisy nadal spływają. Chcesz także podpisać? Kliknij

 

zdjęcie Magdaleny Sroki na stronie głównej © Marcin Kułakowski, PISF