CZŁONKOWIE


Reżyser  i scenarzysta. Laureat około 80  nagród na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej. Fabularnie debiutował filmem „Zdjęcie”.

 

www.filmpolski.pl

 

www.imdb.com


Maciej Adamek

Reżyser  i scenarzysta. Ukończył filologię polską na  Uniwersytecie Gdańskim oraz wydział reżyserii  PWSFTviT  w Łodzi.  Laureat około 80  nagród na festiwalach filmowych na całym świecie ( m.in. nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej, nagroda dla najlepszego dokumentu na Palm Springs Film Festival i  San Francisco Film Festival,  nagroda publiczności na festiwalach AFI DOCS w Waszyngtonie i w Toronto, Grand Prix na festiwalu w Shanghaju, kilkukrotna nominacja do Prix Europa w Berlinie ).

Jego debiut fabularny „Zdjęcie” został nagrodzony Srebrnym Zenitem na Festiwalu Filmowym w Montrealu , a za scenariusz do tego filmu otrzymał główną nagrodę w polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill oraz trzecią nagrodę w edycji międzynarodowej w Cannes.

Jego ostatni film dokumentalny „Dwa światy” został pokazany na około 90 festiwalach na całym świecie i otrzymał  25 nagród. 

Filmografia

2016 „Dwa światy” (film dokumentalny)

2014 „Razem”  (film dokumentalny)

2012 „Zdjęcie” (film fabularny)

2010 „Gry i zabawy dziecięce” (film dokumentalny)

2006 „Fabryka”  (film fabularny krótkometrażowy)

2005 „W drodze” (film dokumentalny)

2004 „Jestem”  (film dokumentalny)

2003 „Powrót” (film dokumentalny)

2002 „ Życie przed tobą”  (film dokumentalny)

2001 „Konkurs” (film dokumentalny)

2000 „Co dzień bliżej nieba”  (film dokumentalny)

1999 „I nie opuszczę cię aż do śmierci”  (film dokumentalny)