CZŁONKOWIE


Maria Sadowska fot. Michał Pańszczyk

Jej „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” podbiła polski box office. Debiutancki „Dzień Kobiet” zdobył Grand Prix Festiwalu w Cottbus. Maria Sadowska z powodzeniem łączy karierę reżyserki i wokalistki. Ma na koncie 11 albumów, z których ostatni, „Jazz na ulicach” z miejsca uzyskała status Złotej Płyty.

 

filmpolski.pl

 

imdb.com


Maria Sadowska

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów.
Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii). Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda” (Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Urszulą Dudziak.
Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.
W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.
Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią, wydaną w kwietniu 2014 roku płytą „Jazz na ulicach”. Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty.
W 2017 roku premierę miał jej ostatni film „Sztuka Kochania”, który opowiadał historię Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji, wiele prestiżowych nagród i uplasował się na pierwszym miejscu polskiego Box Office.
Obecnie pracuje nad nową autorską płytą, której zapowiedź usłyszymy niebawem.
Filmografia

2017 Sztuka kochania (film fabularny)

2012 Dzień kobiet (film fabularny)

2008 Demakijaż (film fabularny, krótkometrażowy)

 

Nagrody

Dzień kobiet

Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Główna

Nagroda “Perspektywa” im. Janusza “Kuby” Morgensterna